site.btaБившият английски футболен национал Райън Бертранд сложи край на кариерата си

Бившият английски футболен национал Райън Бертранд сложи край на кариерата си
снимка: БТА/архив

Бившият английски национал Райън Бертранд сложи край на футболната си кариерата, съобщи "Скай Спортс". 34-годишният ляв бранител обяви решението си в социалните мрежи.

Той остави най-голяма следа в Саутхямптън, където игра в периода от 2015 до 2021 година, записвайки 240 мача за "светците" с 8 попадения.

В кариерата си Бертранд е защитавал още емблемите на Челси, Борнемут, Олдъм Атлетик, Норич, Рединг, Нотингам Форест, Астън Вила и за последно на Лестър Сити, за който игра до лятото на 2023 година.

С екипа на Челси спечели Шампионската лига, Лига Европа и Купата на Футболната Асоциация, а с Лестър триумфира със Суперкупата на Англия. Бертранд беше част от състава на Саутхямптън, който достигна до финала на турнира за Купата на лигата през сезон 2016/2017, но загуби от Манчестър Юнайтед с драматично 2:3.

За националната селекция на Англия левият бек записа 19 мача и 1 попадение. Той беше част от селекцията на Великобритания за турнира по футбол на Олимпийските игри в Лондон през 2012 година, когато островитяните отпаднаха на четвъртфинал от Република Корея.