site.btaМатео Беретини, Лоренцо Музети и Брендън Накашима са на полуфиналите на тенис турнира в Щутгарт

Снимка: AP Photo/Wilfredo Lee

Италианците Матео Беретини и Лоренцо Музети ще играят полуфинал помежду си на тенис турнира в Щутгарт на трева с награден фонд 812 235 евро.

Беретини, който дълго време бе извън кортове заради различни контузии, надигра австралиеца Джеймс Дъкуорт с 6:4, 7:5 на четвъртфинала за близо час и половина игра. Той направи пробив в петия гейм, а след това затвърди аванси си и се наложи с 6:4. Във втория сет двамата бяха равностойни до 5:5, когато италианецът взе подаването на съперника си, а след това затвори мача на свой сервис при втория си мачбол.

Негов съперник в спор за финала ще бъде сънародникът му Музети, който победи Александър Бублик от Казахстан. Италианецът загуби първата част с 4:6, спечели втората с 6:1, а при 170 в третия сет Бублик се отказа заради контузия.

В последната четворка продължи и американецът Брендън Накашима без игра, тъй като съперникът му в четвъртфинала Ян-Ленард Щруф от Германия се отказа заради травма. На полуфинала Накашима ще играе срещу британеца Джак Дрейпър, който по-рано през деня елиминира шампиона от миналата година Франсис Тиафо от САЩ.

Към 11:20 на 08.07.2024 Новините от днес