site.btaМатео Беретини ще участва на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Германия

снимка: AP/Wilfredo Lee

Матео Беретини се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Щутгарт с награден фонд от 812 хиляди евро. Италианецът победи с 6:4, 6:4 игралия с "уайлд кард" Денис Шаповалов.

28-годишният Беретини постигна по един пробив във всеки сет и приключи срещата още при първата си възможност след 75 минути игра.

Това е първи успех за италианският тенисист в общо три двубоя срещу канадеца.

"Бях много съсредоточен върху моя начален удар. Тук е важно са поставиш съперника под напрежение", заяви Беретини, цитиран от официалния сайт на АТП.

Двукратният бивш шампион е с баланс от 11-1 на турнира в Щутгарт.

В следващия кръг Матео Беретини ще играе срещу квалификанта Джеймс Дъкуърт, отстранил втория в схемата Бен Шелтън (САЩ) след 7:6 (5), 4:6, 6:3.

В третия сет австралиецът направи решителен пробив за 5:3, след което сервира успешно за спечелване на мача, продължил два часа и пет минути.

Представителят на домакините и финалист от миналия сезон Ян-Ленард Щруф, номер седем в схемата, победи трудно с 6:4, 7:6 (0) французина Артур Риндеркнех и на четвъртфиналите ще срещне Брендън Накашима. Американецът се наложи с 6:3, 6:4 срещу френския ветеран Ришар Гаске, който влезе в основната схема на турнира в Щутгарт като "щастлив губещ".

Към 11:18 на 08.07.2024 Новините от днес