site.btaДинко Динев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис в Сърбия, Донев и Иванов са полуфиналисти на двойки

Динко Динев снимка: БФТенис

Динко Динев се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на сингъл на турнир от веригата на Международната федерация по тенис ITF. Преминалият през квалификациите 20-годишен българин се справи с друг квалификант Максим Кравипин от Русия с 6:4, 6:3 за 81 минути във втория кръг на надпреварата на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Софиянецът започна срещата по-силно и бързо стигна до пробив, а през втората част също успя да реализира ранен брейк и запази аванса до края, за да запише пета поредна победа в състезанието.

Следващият съперник на българина ще бъде четвъртият в схемата Лука Павлович от Франция. Динев е на 1705-о място в световната ранглиста в момента, а Павлович е 551-и.

В надпреварата на двойки поставените под номер 1 българи Габриел Донев и Симон Антъни Иванов се класираха за полуфиналите, след като елиминираха участващите с "уайлд кард" предствителите на домакините Александър Любоевич и Астро Пилипович със 7:6(8), 6:2.