site.btaРеал Мадрид стана шампион на Испания по баскетбол за мъже за 37-и път в историята си

снимка: Darko Vojinovic /AP Photo

Финалистът в Евролигата Реал Мадрид спечели шампионската титла в испанското баскетболно първенство за мъже. Реал се наложи с 84:73 като гост на Мурсия и триумфира във финалната серия с 3:0 победи.

Мадридчани завоюваха 37 титла на Испания и се върнаха на трона, който миналия сезон отстъпиха на Барселона.

Джанан Муса бе най-резултатен с 18 точки, 4 борби и 4 асистенции за успеха срещу Мурсия в сряда вечер и заслужи приза за Най-полезен играч във финала, а Марио Хезоня добави 17 точки и 6 борби.

Тимът на Мурсия водеше с 40:32 на почивката, но Реал Мадрид надделя след по-силно второ полувреме, а специално в третата част гостите реализираха 34 точки срещу само 16 за противника.

Двубоят бе последен в първенството на Испания за ветерана Руди Фернандес, който потвърди решението си да прекрати състезателната си кариера след участието си с испанския национален тим през лятото.

"Направихме отличен сезон. Малко сме тъжни, че загубихме финала в Евролигата, но свършихме невероятно работа, печелейки 72 мача от общо 86. Годината беше изключителна - със спадове и възходи, но много, много добра. Искахме всички трофеи и успяхме да спечелим почти всички", коментира старши треньорът Чус Матео.

Към 09:28 на 05.07.2024 Новините от днес