site.btaБългария изигра добър мач, но отстъпи след тайбрек на Тайланд във Волейболната лига на нациите

Капитанът на националния отбор на България по волейбол за жени Мирослава Паскова атакува през двойната блокада на тима на Тайланд / volleyballworld.com

Националният отбор на България за жени отстъпи с 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:22, 10:15) гейма на Тайланд в десетия си мач от Волейболната лига на нациите.

В Хонконг българките изиграха напълно равностоен мач срещу азиатския тим, но серия от грешки в тайбрека ги лишиха от втора победа в надпреварата.

През по-голямата част от първия сет България изостоваше в резултата, но с успешна атака на Мария Йорданова се стигна до изравняване при 23:23. Точно две грешки на Йорданова обаче позволиха на Тайланд да измъкне откриващата част след 25:23.

България започна много агресивно във втория гейм и до средата му разменяше водачеството с тима на Тайланд. Серия от 7:1 точки обаче дадоха преднина на българките от 19:15 и след 25:22 резултатът в геймовете бе изравнен.

Инерцията от спечеления втори гейм обаче не се задържа, което върна топката в полето на тайландките. Както и в първия гейм, те имаха комфорта да водят през цялото време, а тяхна серия от точки в края му им позволи да го спечелят с 25:18 точки.

България отново показа по-добро лице, когато изоставаше в резултата. В четвъртия гейм "лъвиците" поведоха с 15:8 точки и макар Тайланд да стопи част от изоставането си, до обрат не се стигна. След 25:22 мачът влезе в тайбрек.

В него Тайланд поведе с 4:1 точки, но с добра игра на блокада и в атака България изравни при 7:7. Националките дори имаха възможност и да поведат с 8:7, но добър блок на Тайланд позволи на азиатките да поведат с точка при смяната на полетата.

Последваха няколко неточни отигравания в българското поле, а смените на Лоренцо Мичели не дадоха никакъв положителен резултат. Така Тайланд спечели мача след 15:10 и се поздрави с третата си победа, с която заема 12-о място в класирането.

България е на последната 16-а позиция с едва една победа и само три спечелени точки.

За България с 22 точки в мача завърши Мирослава Паскова, а Мария Йорданова и Мария Кривошийска завършиха с по 16 точки.

За Тайланд Конгьот Айчарапорн бе най-полезна с 18 точки.

Към 15:05 на 17.07.2024 Новините от днес