site.btaБианка Андрееску ще играе на четвъртфинал на турнира по тенис в Нидерландия

Бианка Андрееску ще играе на четвъртфинал на турнира по тенис в Нидерландия
снимка: AP/Thibault Camus

Бианка Андрееску се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд от над 232 хиляди евро. Участващата с "уайлд кард" канадка се наложи с 6:4, 6:4 срещу Юе Юан.

23-годишната Андрееску направи 22 печеливши удара в мача, продължил 82 минути, и спаси пет от общо шест точки за пробив в полза на китайката.

В следващия кръг канадската тенисистка ще играе срещу бившата номер 1 в световната ранглиста Наоми Осака. Японката елиминира представителката на домакините Сюзан Ламенс, играеща с "уайлд кард", след 6:2, 6:2.

Седмата в схемата Дона Векич отпадна от турнира в Нидерландия. Хърватката загуби срещу Греет Минен с 1:6, 6:0, 5:7. Белгийската тенисистка ще играе на четвъртфиналите срещу Людмила Самсонова (Русия), втора сред поставените, или Селин Наеф (Швейцария).

Към 23:28 на 27.06.2024 Новините от днес