site.btaЯсна Петрова финишира на 28-мо място на 10000 метра на Европейското първенство по лека атлетика

снимка: AP/Alessandra Tarantino

Ясна Петрова финишира на 28-мо място в бягането на 10000 метра на Европейското първенство по лека атлетика, което се провежда в Рим. Българката пресече финалната линия за 34:56.89 минути.

Надя Батоклети стана шампионка в тази дисциплина. Италианката завърши за 30:51.32 минути и постигна нов национален рекорд. Батоклети спечели златен медал и на 5000 метра на тазгодишния шампионат в Рим.

Втора е нидерландката Диане ван Ес с резултат от 30:57.24 минути, което е най-добро лично постижение за нея. Британката Меган Кийт се нареди трета на 10000 метра, след като завърши за 31:04.77 минути.

Към 00:11 на 28.06.2024 Новините от днес