site.btaУкрайна победи категорично Молдова в приятелски мач преди Евро 2024

Украйна победи категорично Молдова в приятелски мач преди Евро 2024
снимка: AP/Czarek Sokolowski

Украйна победи лесно с 4:0 като гост Молдова в последната си приятелска среща преди началото на Европейското първенство в Германия, което започва в петък.

Роман Яремчук откри резултата за гостите още във втората минута на двубоя в Кишинев след асистенция на Микола Матвиенко. В самия край на първата част Виктор Циганков също се разписа във вратата на домакините.

В 49-ата минута Артьом Довбик реализира трето попадение за украинците, а шест минути след това Георгий Судаков оформи категоричния успех в полза на гостите.

Украйна ще играе срещу Румъния на 17 юни в Мюнхен в първия си мач от Евро 2024. Останалите съперници на украинския отбор са Белгия и Словакия.

Противникът на България в Лигата на нациите Беларус загуби 0:4 срещу Израел. В Будапеща Гуи Меламед, Рамзи Сафури и Раз Шломо се разписаха между шестата и 35-ата минута.

Захар Волков от Беларус беше отстранен с втори жълт и съответно картон в 65-ата минута.

Осем минути преди изтичане на редовното време Мохамед Канаан оформи крайния резултат.

Естония спечели купата на Балтика с успех с 4:3 след изпълнение на дузпи срещу Литва. Двубоят в Каунас завърши 1:1 в редовното време.

Вратарят на българския Ботев Пловдив Матвей Игонен остана резерва за естонския състав.

В двубоя за третото място на турнира Латвия се наложи с 1:0 срещу Фарьорските острови.

В други контролни срещи Азербайджан се наложи с 3:2 у дома срещу Казахстан, а Гърция спечели с 2:0 срещу Малта.

Към 00:00 на 28.06.2024 Новините от днес