site.btaМирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от европейското първенство по лека атлетика в Рим

Демирева по време на Олимпиадата в Токио / Снимка: AP Photo/Matthias Schrader

Олимпийската вицешампионка и двукратна сребърна медалистка от европейски първенства Мирела Демирева завърши на четвърто място в скока на височина от континенталния шампионат по лека атлетика в Рим, а фаворитката Ярослава Магучих (Украйна) защити очаквано титлата си от  Мюнхен 2022.

Демирева преодоля последователно четири височини, като на последната изравни най-доброто си постижение за сезона с 1.93 метра. След това обаче българската лекоатлетка не успя три пъти да прескочи 1.95, а Ирина Герашченко го направи и така украинката спечели бронзовото отличие.

Победителка очаквано стана 22-годишната Магучих, която е действаща световна шампионка в скока на височина и ще бъде сред фаворитките за титлата на Олимпиадата в Париж. Тя бе единствената с опит над два метра с 2.01, а веднага след нея сръбкинята Ангелина Топич направи три грешки на същата височина и остана със сребърния медал  с 1.97.

Най-доброто постижение в кариерата на Магучих бе записано през февруари 2021 с 2.06 метра в Банска Бистрица.

Към 22:22 на 07.07.2024 Новините от днес