site.btaТихомир Иванов се класира за финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика

Тихомир Иванов снимка: БТА/архив

Българинът Тихомир Иванов се класира за финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика в италианската столица Рим.

29-годишният Иванов преодоля 2.21 метра, след като направи три общо успешни опита в квалификациите, започвайки от 2.12 метра.

Общо 13 състезатели се справиха с 2.21 метра и продължават борбата за медалите,  сред които и олимпийският първенец от Токио 2020 и местен любимец Джанмарко Тамбери.

Тихомир Иванов за четвърти път в кариерата си се класира за финал на континентален шампионат на открито. Най-доброто му класиране е пето място в Амстердам през 2016 година.

Финалът е на 11 юни в 21:35  часа.