site.btaДжордж Ръсъл спечели квалификацията за Гран при на Канада от Формула 1 при равно време с Макс Ферстапен

Снимка: Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

Джордж Ръсъл от Мерцедес спечели квалификацията на Формула 1 за Гран при на Канада при равно време с Макс Ферстапен от Ред Бул, като това е едва втори пол-позишън в кариерата на британския пилот. Зад тях пък ще стартират двата болида на Макларън, управлявани от Ландо Норис и Оскар Пиастри.

Ръсъл записа най-добрата обиколка с време 1:12.000 минути, а секунди след него и Ферстапен пресече линията с рядко виждания равен резултат. Пилотът на Мерцедес обаче ще поведе колоната, след като стигна до рекордния тур на трасето в Канада първи.

Позицията на Ферстапен далеч не е сигурна, тъй като той е разследван от рейс-директорите заради инцидент във втората от три квалификации.

Трета линия ще заемат Даниел Рикардо от РБ Хонда и Фернандо Алонсо от Астън Мартин, а Люис Хамилтън от Мерцедес, който бе най-бърз в третата свободна тренировка, ще стартира заедно с Юки Цунода от РБ Хонда зад тях. Ланс Строл от Астън Мартин и Александър Албън от Уилямс допълват топ 10.