site.btaВитоша (Бистрица) стана държавен шампион по футбол за ветерани за осми път

Витоша (Бистрица) стана държавен шампион по футбол за ветерани за осми път
снимка: БТА/Боян Ботев

Отборът на Витоша (Бистрица) спечели държавното първенство по футбол за ветерани, след като на финала се наложи с 3:1 над Ботев (Пловдив). Мачът се игра на обновения стадион "Георги Бенковски" в Костенец, чийто местен тим само преди дни се отказа от участие в Трета лига.

Бистричани доминираха през голяма част от мача и логично поведоха с 2:0, като най-напред откри резултата Георги Пеев. Бившият национал участва в комбинацията и за втория гол, отбелязан от бившия премиер на страната Бойко Борисов. Борисов се разписа много красиво с отсечен удар по въздуха, като за него това беше е пети гол във финалния етап на турнира за ветерани.

Пловдивчани върнаха един гол чрез друг бивш национал – защитникът Веселин Минев, показал свръхенергия през всичките 90 минути. Някогашният играч на Динамо (Киев), Амкар (Перм, Русия) и Локомотив (София) Георги Пеев обаче сложи точка на спора, след като оформи крайното 3:1.

Това е осма титла за ветераните на Витоша (Бистрица). Борисов пък с петте си гола от четвъртфинала насам получи и индивидуалния приз за голмайстор на първенството за футболисти над 40 години.

Миналата година бистричани отново триумфираха, като на финала пак победиха Ботев (Пловдив), но с 5:3 и то на новопостроения стадион "Христо Ботев" в града.

Към 03:29 на 09.07.2024 Новините от днес