Гребците от „Спорт за теб и мен“ са първия национален шампион по драконови лодки

site.btaЛокомотив Русе е комплексен победител в Държавния отборен шампионат по кану-каяк за мъже и жени

350 състезатели от 18 клуба се включиха в надпреварите в различните възрастови групи в Държавния отборен шампионат по кану-каяк на езерото в лесопарка „Липник“ край Русе / Снимка: Кореспондент на БТА в Русе Андрей Кючуков

Общо 350 състезатели от 18 клуба се включиха в надпреварите в различните възрастови групи в Държавния отборен шампионат по кану-каяк. Състезанието беше на езерото в лесопарка Липник край Русе.

В комплексното класиране за мъже и жени шампиони станаха домакините от Локомотив Русе. Със сребърните медали останаха представителите на клуб Спорт за всички от София, а трети са представителите на Тракия Пловдив. Комплексни шампиони в младшата възраст за юноши и девойки станаха гребците на Тракия, следвани от Локомотив Русе и Асеновец Асеновград.

Медалите и купата на победителите връчи директорът на Общинското предприятие „Спортни имоти“ Лачезар Иванов.

По-рано през седмицата езерото в лесопарка край Русе беше домакин и на първото Републиканско първенство по драконови лодки. Най-бързи по 200-метровото трасе бяха състезателите на Спорт за теб и мен от София, съобщи за БТА директорът на Спортното училище "Майор Атанас Узунов" и председател на клуба по кану-каяк Локомотив Евгени Недев.

От Общината в крайдунавския град припомниха, че на 22 и 23 юни на същото място предстои и фестивал по драконови лодки, а през 2025 година езерото ще домакинства и на световно първенство в атрактивната дисциплина.

Към 01:24 на 23.07.2024 Новините от днес