site.btaИга Швьонтек за трета поредна година ще играе за титлата на "Ролан Гарос"

Ига Швьонтек за трета поредна година ще играе за титлата на "Ролан Гарос"
снимка: АП/Thibault Camus

Защитаващата титлата си от последните две години Ига Швьонтек е първата финалистка на Откритото първенство на Франция по тенис. Полякинята се наложи на полуфиналите над Коко Гоф (САЩ) с 6:2, 6:4 за
1:38 час игра и за трети пореден път и общо четвърти ще играе финал на "Ролан Гарос".

Швьонтек започна с пробив още в първия гейм, направи още един в петия гейм и спечели с лекота първия сет с 6:2.

Коко Гоф оказа по-сериозна съпротива във втория сет. Двете си размениха по един пробив, но по-напористата Швьонтек отново проби подаването на съперничката за 4:3. Следващият гейм продължи повече от 10 минути, като Швьонтек пропусна два мачбола. След това на свой сервис полякинята нямаше проблеми и затвори мача с 6:4.

Победата е 20-а поредна за трикратната шампионка на "Ролан Гарос", която продължава да доминира на червени кортове.

В спор за титлата Швьонтек очаква победителката от втория полуфинал между Джазмин Паолини от Италия и Мира Андреева от Русия.

Към 23:29 на 30.06.2024 Новините от днес