site.btaБългарските кикбоксьори спечелиха девет титли на Балканското първенство в Черна гора

снимка: Българска федерация по кикбокс и муай тай

Българският отбор излъчи девет балкански шампиони на първенството по кикбокс, което се проведе в Бар, Черна гора. В състезанието участваха осем балкански държави и 198 състезатели, които изиграха общо 207 срещи в отделните стилове и категории.

България зае четвърто място в общото класиране по медали с 20 отличия, от които 9 златни, 7 сребърни и 4 бронзови. Като лидер завърши Босна и Херцеговина с общо 70 медала (27 златни, 30 сребърни, 13 бронзови).

Балкански шампиони в своите категории станаха българските национали:

Калина Колева - два златни медала в стиловете киклайт контакт и пойнт файтинг в категория до 60 килограма

Мартин Димитров – злато в стил пойнт файтинг категория до 63 килограма и сребро в стил киклайт контакт категория до 57 кг.

Константин Кръстев – злато в стил киклайт контакт, категория до 74 кг.

Станислав Станчев – злато в стил киклайт контакт, категория до 57 кг.