След финала на Шампионската лига

site.btaТони Кроос спечели за шести път в кариерата си Шампионската лига в последния си мач за Реал Мадрид

снимка: AP Photo/Frank Augstein

Футболистът на реал Мадрид Тони Кроос победи бившия си съотборник в тима на Германия Марко Ройс, а двамата изиграха последните мачове за своите отбори на финала на Шампионската лига в Лондон.

Кроос, който се оттегля от футбола след участието на Германия за Евро 2024, постигна шести триумф в турнира, а същото постигнаха съотборниците му в Реал Лука Модрич, Начо и Дани Карвахал.

Но той призна добрата игра на Борусия Дортмунд през първото полувреме, преди Реал да спечели с 2:0 с попадения през втората част на Карвахал и на Винисиус Жуниор

"Не беше лесно. Исках да се сбогувам с тази титла в Шампионската лига. Това означава толкова много. След като вкарахме, ние контролирахме мача, но мина много време, докато станем по-добрият отбор на терена", каза 34-годишният Кроос каза пред ZDF.

Съотборникът му Антонио Рюдигер добави: "Не е за вярване. Беше труден мач. Респект към Борусия Дортмунд, те се справиха добре".

Роденият в Дортмунд Марко Ройс влезе като резерва през второто полувреме при резултат 0:0, но напуска клуба след 12 години и серия от контузии. Той спечели с Борусия само два пъти Купата на Германия и пропусна успеха на Мондиал 2014. Сега се очаква 35-годишният Ройс да продължи кариерата си в отбор от САЩ.

Матс Хумелс, чието бъдеще е несигурно, показа силна игра в защитата на Дортмунд. Той не е избран в тима на Германия за Евро 2024 и му предстои почивка.

"Гордея се с отбора за начина, по който играхме. Започнахме добре със сърце и с класа. Направихме някои малки грешки и ни се изплъзна да поведем в резултата. Имахме малко късмет през този сезон в Шампионската лига, но тази вечер нямахме такъв", каза Хумелс.

Към 11:51 на 30.06.2024 Новините от днес