site.btaФиорентина победи Специя в Серия А, Петко Христов не игра

Футбол - първенство на Италия, подробности

Фиорентина победи Специя
в Серия А,
Петко Христов не игра

Рим, 15 февруари (БТА).
Отборът на Фиорентина победи Специя като гост с 2:1 в среща от 25-ия кръг на италианската Серия А. За Фиорентина това бе втори пореден успех след този над Аталанта в турнира за Купата на Италия, но първи след два мача без победа в шампионата, а тимът събра 39 точки на осмото място във временното класиране.
Българинът Петко Христо беше в групата на Специя, но не влезе в игра. Отборът прекъсна серията си от четири двубоя без поражение в Серия А и заема 14-ата позиция с 26 точки. Лидер в Италия е Милан с 55 точки.
Кжищоф Пьонтек и Софиан Амрабат се разписаха за гостите, а за Специя реализира Кевин Агудело.
Фиорентина откри резултата в края на първото полувреме. 26-годишният Пьонтек отбеляза за 1:0 за гостите в 42-ата минута след като бе изведен отлично от Юсеф Малех. Малко по-рано, в 16-ата минута полякът не успя да даде аванс на своя тим, пропускайки от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Аркадиуш Реца, но Кжищоф Пьонтек уцели левия страничен стълб на вратата на Специя.
Домакините изравниха в 74-ата минута след грешка в защитата на Фиорентина, от която се възползва колумбиецът Кевин Агудело за 1:1. Победният гол за гостите бе дело на мароканеца Софиан Амрабат в 89-ата минута.