site.btaЛокомотив София си осигури оставане в елита след победа над Берое в Стара Загора

Мач от 34-ия кръг от Първа футболна лига:

Берое - Локомотив София         0:3 (0:2)
голмайстори: 0:1 Кевин Маи 15, 0:2 Карлос Франса 42, 0:3 Стефан Ламбезе 69
червен картон: Федерико Санети (Берое) 79
жълти картони: Карлос Алгара, Роналдо Камара, Федерико Санети, Франсиско Сагардия (Берое), Симеон Мечев, Диого Тейшейра, Селсо Рапосо, Карлос Франса (Локомотив София)
главен съдия: Ивелин Занев
стадион "Берое", Стара Загора
състави
Берое: Родриго Ачинели, Лучано Скуадроне, Хуан Пабло Саломони (70-Сегундо Пачаме), Франко Минго, Темитопе Акижогунла (46-Федерико Санети), Карлос Алгара (57-Роналдо Камара), Стефан Гаврилов, Енцо Еспиноса, Франсиско Политино (46-Дамян Йорданов), Вини Трибуле, Уерик Каетано (46-Франсиско Сагардия)
Локомотив: Александър Любенов, Бруно Франко, Красимир Станоев, Гонсало Кардосо (90-Даниел Ками), Диме Димов, Селсо Рапосо, Симеон Мечев, Диого Тейшейра (83-Антони Иванов), Валентин Николов (63-Стефан Ламбезе), Кевин Маи (63-Димитър Митков), Карлос Франса (90-Мики орачев)

Локомотив София победи с 3:0 като гост Берое и си осигури участие в Първа лига и през следващия сезон. Столичани със сигурност ще завършат сезона на 12-то или 13-то място в крайното класиране, след като вече имат актив от 36 точки.

Столичани бяха много по-активни и поведоха в резултата след само четвърт час игра чрез Кевин Маи. Енцо Еспиноса подаде неточно от тъч към Хуан Пабло Саломони, който се опита да изчисти топката. Тя рикошира в крака на Кевин Маи и влезе в опразнената от Родриго Ачинели врата.

В 37-ата минута домакините пропуснаха добра възможност да изравнят резултата, когато Вини Трибуле беше изведен сам срещу Александър Любенов, който скъси ъгъла и се справи с опасността.

Локомотив София удвои преднината си три минути преди края на първата част, след като Симеон Мечев комбинира с Франса. Той премина през двама бранители на домакините и навлезе в наказателното поле и прати топката от близко разстояние в мрежата.

След почивката "зелено-белите" опитаха да върнат поне един гол, но получиха ново попадение във вратата си.

В 69-ата минута Мечев изведе Димитър Митков в наказателното поле на старозагорци и нападателят шутира от малък ъгъл, но Ачинели успя да отрази. Топката се озова в краката на Стефан Ламбезе, който лесно се разписа за 3:0.

Десет минути след това Франсиско Сагардия избута противник, заради което получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Берое в намален състав.

Берое завършва сезона на 11-та позиция в класирането.

Към 06:21 на 23.07.2024 Новините от днес