site.btaС автогол на вратаря Унай Симон Майорка надигра Атлетик Билбао в Испания

Палма де Майорка, 15 февруари (БТА).
Тимът на Майорка победи Атлетик Билбао с 3:2 като домакин в среща от 24-ия кръг на испанското футболно първенство. Домакините от Майорка постигнаха втори пореден успех в Ла Лига и са 15-и с 26 точки, колкото има и 14-ият Елче, който е с мач повече. Атлетик Билбао се нарежда на осмо място във временното класиране с 34 точки, като прекъсна серията си от четири мача без загуба в шампионата. Лидер в Ла Лига е Реал Мадрид с 54 точки.
Двата състава изиграха интересен сблъсък, в който Майорка поведе с два гола, но допусна изравняване, а мачът бе решен с автогол на вратаря на гостите Унай Симон в 88-ата минута.
Салва Севиля откри за домакините в 22-ата минута от дузпа. Осем минути по-късно Анхел Родригес увеличи аванса на Майорка за 2:0. Атлетик Билбао изравни след две попадения в рамките на две минути през второто полувреме. Раул Гарсия от близко разстояние в 59-ата и Алекс Беренгер в 61-ата след центриране от ъглов удар направиха резултата 2:2.
24-годишният страж на гостите Унай Симон обаче си отбеляза автогол в 88-ата минута и Майорка ликува в двубоя.