site.btaАдриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция

Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Франция. Българинът направи обрат и победи с 3:6, 6:4, 7:6 (10:7) номер 167 в световната ранглиста Денис Евсеев от Казахстан. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Андреев допусна два пробива в първия сет и го загуби с 3:6. Българският тенисист проби за 5:4 във втората част и изравни след 6:4. В третата част Андреев изостана с 0:3, но успя да изравни при 4:4.

Българинът спаси мачбол при 4:5, а при 5:5 пропусна две точки за пробив. Стигна се до шампионски тайбрек и в него Адриан Андреев поведе с 9:7 и от първия си мачбол се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Във втория кръг на пресявките Андреев ще играе срещу италианеца Джулио Дзепиери, който е поставен под номер 148 в класацията на АТП. За влизане в основната схема на "Ролан Гарос" са необходими три победи.

Към 19:16 на 02.07.2024 Новините от днес