site.btaТимът на Сибиу и националът Павлин Иванов завършиха на осмо място в баскетболния шампионат на Румъния

снимка: БТА, архив

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, претърпя поражение при гостуването си на Динамо Букурещ със 75:91 (11:33, 23:19, 26:18, 15:21) във втория мач от плейофа за разпределение за седмо и осмо място в първенството на Румъния по баскетбол за мъже.

Динамо Букурещ спечели серията с 2:0 успеха и зае седмата позиция, а Сибиу завършва на осмо място.

Гостите започнаха лошо двубоя и изостанаха с 11:33 след първата четвърт, а на почивката губеха с 34:52. Българският национал Павлин Иванов и съотборниците му намалиха пасива си до 10 точки - 60:70 преди последната четвърт, но домакините не позволиха да се стигне до обрат.

Иванов отново бе в титулярния състав на Сибиу и реализира 14 точки, 5 борби и 2 асистенции за 27 минути на терена, а със 17 точки завърши Марк Ловинг.

За победителите от Динамо Букурещ най-резултатен бе Стефан Грасу с 22 точки и 5 борби.

Към 11:23 на 05.07.2024 Новините от днес