site.btaРеал Мадрид направи късен обрат срещу Байерн с голове на резервата Хоселу и ще играе финал на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд

Снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Байерн Мюнхен водеше на Реал Мадрид до 88-ата минута, но с два гола на резервата Хоселу за три минути домакините направиха невероятен обрат за 2:1. Така Реал ще спори за своя евентуален 15-и трофей в най-добрия турнир във финала на 1 юни срещу Борусия Дортмунд на „Уембли“ в Лондон. А само две минути преди края на редовното време изглеждаше, че финалът ще бъде Байерн – Борусия, повторение от сблъсъка на „Уембли“ през 2013, спечелен от баварците с 2:1 с късен гол на Ариен Робен.

В състава на Реал след изтърпяно наказание се завърна Дани Карвахал, а в центъра на защита на Байерн започна Матайс де Лихт на мястото на кореец Ким.

Първата опасна ситуация пред една от двете врати бе в полза на Байерн, като Серж Гнабри направи отлично спиране в наказателното поле, но стреля неточно покрай левия стълб на вратата на Андрий Лунин.

В 13-ата минута Винисиус Жуниор пропусна страхотно положение, като след остър удар топката се отби в десния стълб, а добавката на Родриго бе спасена от Мануел Нойер.

В средата на първото полувреме Гнабри от баварците получи контузия и бе принудително сменен от Алфонсо Дейвис.

В 28-ата минута Хари Кейн отправи опасен удар, който бе изваден в корнер от вратаря Лунин. Пет минути преди края на първата част Винисиус опита шут, който не застраши Нойер.

Второто полувреме започна със страхотно включване в атака на Алфонсо Дейвис от гостите, чийто удар рикошира в защитник и премина на сантиметри от десния стълб.

В следващите минути Винисус започна да тормози непрекъснато защитата на Байерн отляво. В 55-ата минута бразилецът дриблира между двама и намери начин да подаде на Родриго, който засече топката през защитник и тя мина много близо до левия стълб на вратата.

След час игра Нойер спаси с една ръка фалцов удар на Родриго от фаул, а веднага след това вратарят се наложи в дуел и срещу Винисиус.

В 66-ата минута отговорът на Байерн дойде от Джамал Мусиала, който с левия крак насочи топката под напречната греда, а Лунин изби в корнер.

В 68-ата минута Хари Кейн подаде на Алфонсо Дейвис, който влезе отляво и с десния крак изстреля истински снаряд в левия ъгъл на Андрий Лунин – 1:0 за гостите!

Три минути по-късно Реал Мадрид изравни, като Начо отправи удар, рикоширал в крак на защитник на Байерн и влетял в мрежата зад Нойер. Попадението обаче бе отменено от полския съдия Шимон Марчиняк, който видя на камерите нарушение на Начо срещу Йозуа Кимих.

В 88-ата минута Реал се върна в мача от нищото. Родриго стреля остро към вратата, но право в тялото на безупречния до този момент Нойер, който изпусна топката и притичалият Хоселу я вкара за 1:1.

Този гол даде криле на Реал, като веднага след това удар на Диас бе блокиран от Ерик Дайър.

В първата минута на добавеното време Антонио Рюдигер получи топката и подаде на Хоселу, който я засече във вратата за 2:1. Голът не бе признат на първо време заради засада, но след преглед на системата за видео асистенция на съдиите (ВАР) бе възстановено попадението, което хвърли в екстаз тима на домакините и трибуните на „Сантяго Бернабеу“.

В последните секунди на добавеното време Матайс де Лихт от Байерн прати топката във вратата на Лунин, но преди удара бе отсъдена засада на Мазрауи, което накара целият отбор на баварците да побеснее.

Към 01:10 на 20.05.2024 Новините от днес