site.btaТрентино победи Ястржебски на финала в Шампионската лига по волейбол при мъжете

Трентино победи Ястржебски на финала в Шампионската лига по волейбол при мъжете
снимка: Официален сайт на Трентино

Трентино спечели Шампионската лига по волейбол при мъжете. На финала в Анталия (Турция) италианският гранд се наложи с 3:0 (25:20, 25:22, 25:21) срещу Ястржебски.

Поляците водеха с 3:0 и 17:16 във втория гейм, но трентинци направиха обрат до 25:22.

В края на третата част Ястржебски също имаше минимален аванс от 16:15 и 19:18, но италианският отбор се поздрави с краен успех след 25:21 след само 83 минути.

Най-резултатен за новия шампион стана Алесандро Микелето с 16 точки. Томаш Форнал се отличи с 19 точки за полския гранд.

Трентино спечели Шампионската лига за четвърти път в историята си и за първи в последните 13 сезона.

Ястржебски загуби двубоя за трофея в най-престижния турнир за втора поредна година.

По-късно тази вечер е и финалът в Шампионската лига и при жените. Съперници в него са италианските Конеляно и Веро Волей.

Към 02:16 на 19.05.2024 Новините от днес