site.btaДаниил Медведев и Андрей Рубльов са първите четвъртфиналисти на турнира "Мастърс" в Мадрид

Снимка: AP Photo/Paul White

Руснаците Даниил Медведев и Андрей Рубльов са първите четвъртфиналисти на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 7,788 милиона евро.

Мадведев, който е поставен под номер 3 в смехата на турнира, се наложи над Александър Бублик от Казахстан със 7:6 (3), 6:4 в мач, продължил час и 45 минути.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, за да стигнат до 6:6. В тайбрека руснъкът поведе с 6:0, но допусна да пропусне три сетбола, преди да затвори частта.

Във втория сет Медведев направи два пробива, за да поведе с 4:0, преди Бублик да вземе първия си гейм. Медведев стигна до 5:1, но Бублик не се предаде и спечели следващите три поредни гейма. Даниил Медведев обаче успя да затвори мача на свой сервис.

Бублик направи 33 печеливши удара срещу 17 на Медведев, на играчът от Казахстан направи много повече непредизвикани грешки (27 срещу 10), като бе по-неубедителен при точките на собствен сервис и при ретурите.

На четвъртифанилите Медведев може да играе срещу испанската легенда Рафаел Надал или 22-годишния чех Иржи Лехечка.

Рубльов нямаше почти никакви проблеми срещу нидерландеца Талон Грикспур, побеждавайки го с 6:2, 6:4 за малко повече от час игра. Поставеният под номер 8 в схемата руснак започна много силно мача, като поведе с 3:0 след един пробив. При 5:2 Рубльов още един път проби подаването на Грикспур и затвори частта.

Вторият сет бе по-равностойна, като до 4:4 всеки от двамата взимаше сервиса си. След това Рубльов поведе, а Грикспур се опита да остане в мача, но допусна да загуби подаването си в решителния десети гейм и загуби мача.

Андрей Рублльов игра много по-агресивно, като направи 8 аса срещу 6 на съперника и цели 29 печеливши удари - два пъти повече от 14-е на Грикспур.

На четвъртфиналите Рубльов чака победителя от мача между испанеца Карлос Алкарас и Ян-Ленрд Щруф от Германия.

Към 20:38 на 17.05.2024 Новините от днес