site.btaРБ Лайпциг вкара 4 гола при успех над Борусия Дортмунд, Байерн Мюнхен надви Айнтрахт в Бундеслигата

снимка: Jan Woitas /dpa via AP

Отборът на РБ Лайпциг постигна категоричен домакински успех над Борусия Дортмунд с 4:1 в двубой от 31-ия кръг на германското футболно първенство. Срещата бе ключова за битката за четвъртото място, а РБ Лайпциг записа четвърти пореден успех в Бундеслигата и увеличи аванса си пред Борусия на четвъртата позиция с 62 точки, докато тимът от Дортмунд вече втори мач не успява да спечели 3 точки и остава пети с 57 точки.

Гостите поведоха с попадение на Джейдън Санчо в 20-ата минута, но Икома-Лоис Опенда бързо изравни за РБ Лайпциг в 23-ата. Попадението първоначално не бе зачетено заради засада, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР, голът бе признат.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 29-ата минута за нарушение на Салих Йозджан, но реферът Дениз Айтекин отново след консултация със системата ВАР промени решението си. Хави Симонс пропусна възможност за РБ Лайпциг в 36-ата минута, но втората минута на добавеното време на първото полувреме Бенямин Шешко не сгреши и донесе преднина за гостите от 2:1 след страхотен изстрел.

Футболистите на РБ Лайпциг нанесоха нов удар срещу съперника си в 46-ата минута, когато след подаване от Опенда, Мохамед Симакан вкара за 3:1.

Малко по-късно Петер Гулачи спаси вратата си, отразявайки изстрел на Юлиан Риерсон, а в 80-ата минута Кристоф Баумгартнер оформи крайното 4:1 в полза на домакините.

Вече бившият първенец Байерн Мюнхен се наложи над Айнтрахт Франкфурт с 2:1 като домакин и след третата си поредна победа събра 69 точки на второто място във временното подреждане, като си гарантира участие в Шампионската лига през следващия сезон. Айнтрахт се намира на шеста позиция с 45 точки в актива си.

Байерн взе аванс от 1:0 още в деветата минута, когато Хари Кейн бе точен, а в 23-ата минута Уго Екитике се разписа за гостите, връщайки равенството – 1:1. Пак Кейн от дузпа в 61-ата минута изведе баварците напред за 2:1 след втория си гол, осигурявайки успеха на домакините. Английският нападател натрупа 42 точки във всички турнири през настоящия сезон.

Волфсбург победи Фрайбург с 2:1 при гостуването от 31-ия кръг на германското първенство. Футболистите на Волфсбург постигнаха втора поредна победа, която им донесе 12-ата позиция с 34 точки, докато Фрайбург е седми с 40 точки.

Домакините от Фрайбург поведоха в 42-ата минута след Себастиан Борнау, а в 64-ата минута останаха с човек по-малко. Директен червен картон получи Килиан Силдилия. Максимилиан Арнолд изравни за гостите в 82-ата минута, а в 87-ата Роланд Салай пропусна да изравни за Фрайбург след като сгреши при изпълнението на дузпа. Победният гол за Волфсбург бе дело на Максенс Лакроа в 90-ата минута.

Вердер Бремен също постигна успех като гост на Аугсбург с 3:0 след попадения на Романо Шмид в 52-ата, Марвин Дукш в 61-ата минута от дузпа и на Оливие Деман в 90-ата минута. Победата бе втора поредна за Вердер, който има 37 точки на десетото място, а тимът на Аугсбург е осми с 39 точки.