site.btaЛевски София триумфира в първенството по волейбол за мъже

Левски София триумфира в първенството по волейбол за мъже

Левски София спечели 15-та титла в мъжкия шампионат по волейбол при мъжете. "Сините" победиха след обрат с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:21) у дома срещу големия си съперник ЦСКА, триумфирайки в серията с 3:0 успеха.

В първия гейм "червените" поведоха със 7:2, но Левски успя да се върне в двубоя при 7:9. "Сините" дори изравниха при 11:11, но воденият Александър Попов състав взе аванс в мача след 25:23.

Във втората част на дербито в пълната зала "Левски София" домакините водеха с 10:6 и 18:15, за да възстановят равенството в мача след категоричното 25:19.

Третият гейм се оказа решителен за крайния изход на двубоя и серията. Левски натрупа преднина при 13:10, но ЦСКА изравни при 16:16. Последва нова силна серия в атака за домакините, които направиха обрат при 25:20.

В последната част младият състав на "сините" отново игра на високо ниво и събитията на полето бяха изцяло в полза на възпитаниците на треньора Николай Желязков. Левски направи силна поредица от разигравания и взе преднина от 14:12 и 22:20, за да подпечата успеха си с 25:21 след успешна атака през центъра на бразилеца Майкон Морейра.

Най-резултатен за победителите стана Кристиян Титрийски с 18 точки. Неговият съотборник Владимир гърков добави още 17. За "червените" с 24 пункта се отличи Страхиня Бързакович.

Левски София триумфира с първа титла на страната от 2009 година насам. ЦСКА, който има рекордните 30 шампионски отличия, не е печелил златните медали от сезон 2010-2011.

По-рано през кампанията "сините" спечелиха и Суперкупата на страната.

Към 19:05 на 07.05.2024 Новините от днес