site.btaДжоел Ембийд е едва третият баскетболист, който вкарва 50 точки на Никс в плейофи; Орландо с рекорден успех над Кливланд в НБА

снимка: AP Photo/Ron Schwane

Паоло Банкеро вкара 31 точки и взе 14 борби, а Джейлън Съгс добави 24 точки за успеха на Орландо над Кливланд със 121:83. Орландо намали изоставането си в серията в първия кръг на Източната конференция на НБА на 1-2 победи, но също така нанесе и най-тежкото поражение в историята на Кливланд в елиминациите.

Франц Вагнер завърши с 16 точки и 8 асистенции за Меджик, които в един момент в четвъртия период от срещата поведоха с 43 точки, за да постигнат третата най-изразителна победа в плейофен мач. Също така тимът от Флорида взима първи успех в плейофен мач от 2019-а година и първи у дома от 26-и април 2011-а година.

За Кливланд Джарет Алън стана реализатор номер 1 с 15 точки и 8 борби. Гостите трябва да се сърдят на отчайващата стрелба, която се изразяваше в 39 % от игрови ситуации и 23.5 от зоната за три точки. Другите двама с двуцифрен актив в тяхната листа бяха Карис ЛаВерт с 15 точки и Донован Мичъл с 13 и 7 завършващи подавания.

Джоел Ембийд пък наниза цели 50 точки за първата победа на Филаделфия над Ню Йорк със 125:114. Той беше точен при всичките си четири изстрела от зоната за три точки, а също така в третата част наниза 18 – важен принос за крайния резултат.

Още след втората среща, която 76-ърс загубиха, той смело заяви, че "тимът му ще спечели тази серия". В един от най-добрите си мачове в плейофите, Ембийд стана едва третият състезател, който бележи 50 точки на Никс в елиминации. Също така статистиката му включва 13 от 19 опита успешна стрелба от игра, както и 19 от 21 от наказателната линия и прибави 7 борби под кошовете.

Тайризи Макси остана с 25 точки и подаде 7 асистенции за победителите, а Кели Убре-джуниър приключи с 15.

За Никс гардът Джейлън Брънсън остана с 39, центърът Джош Харт прибави 20, а Оджи Ануноби – 17. Мичъл Робинсън беше номер 1 под кошовете в техния тим със 7 взети топки и 2 вкарани точки.

Денвър се приближи на победа от класиране за полуфинал в Западната Конференция, след като поведе с 3-0 победи над Лейкърс. Третата среща в Лос Анджелис завърши 112:105 за Нъгетс, като Антъни Гордън беше най-резултатен за победителите с 29 точки и 15 борби. Една от големите европейски звезди в "Лигата на извънземните" – Никола Йокич приключи с 24 пункта, 15 борби и 9 асистенции.

Денвър, които защитават титлата си, получиха здрава подкрепа и от Джамал Мъри, който добави 22 точки и победи за 11-и пореден път ЛеБрон Джеймс и неговия Лейкърс. Майкъл Портър-джуниър остана с 20. Денвър взе контрола върху мача в края на третата четвърт и в последните минути на четвъртата бяха просто неудържими, постигайки пета поредна победа над Лейкърс като гост, стартирайки от миналогодишния финал в Западната конференция.

Мач номер 4 е в събота в Лос Анджелис, а няма отбор, който да се е върнал към класирането след пасив от 0-3 в серията.

Антъни Дейвис вкара 33 точки за Лейкърс, а само още двама в техния тим имаха двуцифрен актив в края на срещата: ЛеБрон Джеймс с 26 и Остин Рийвс с 22. Дейвис също така взе и 15 борби, от които 10 в отбрана.

Към 02:44 на 07.05.2024 Новините от днес