site.btaМаями открадна домакинското предимство на Бостън след 23 тройки в "ТД Гардън", Оклахома Сити с втори успех над Ню Орлиънс

Тайлър Хиро (вляво) и Кейлъб Мартин поведоха Маями Хийт към победа над Бостън / снимка: АП/Charles Krupa

Срещи от първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:

Бостън - Маями - 101:111
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Играе се до четири успеха от седем мача.

Западна конференция:

Оклахома Сити - Ню Орлиънс - 124:92
* Оклахома Сити води с 2:0 победи. Играе се до четири успеха от седем мача.

Маями Хийт изравни на 1:1 победи с Бостън Селтикс в първия кръг на плейофите в Източната конференция след успех в "ТД Гардън" със 111:101. По този начин "горещите", които завършиха редовния сезон на осма позиция, откраднаха домакинското предимство на лидера след първата част на шампионата Бостън.

Гостите стигнаха до успеха с 23 тройки, които вкараха от едва 43 опита, което е рекорд в клубната история в плейофен мач. Герой за Маями бе Тайлър Хиро, който завърши срещата с 24 точки и 14 асистенции, като гардът вкара шест от стрелбите си от далечно разстояние. Много силен двубой изигра и Кейлъб Мартин, който вкара пет тройки от шест опита за общо 21 точки, а с 21 точки и 10 борби завърши центърът Бам Адебайо.

Маями пое контрол над мача в средата на третата четвърт. Дотогава двата отбора няколко пъти размениха водачеството в резултата, но серия от 10:0 позволи на гостите от Флорида да поведат с 82:70. До края Бостън така и не намери отговор как да се върне в мача и сега ще трябва да търси победа далеч от дома, за да продължи към втория кръг на плейофите.

За Селтикс с 33 точки завърши Джейлън Браун, но с него на паркета домакините бяха -22 в показателя +/-. Джейсън Тейтъм добави 28 точки, но 14 от тях бяха още в първата четвърт. Особено неефективен пък се оказа латвиецът Кристапс Порзингис. Той вкара едва една стрелба от девет опита и бе -32 за точно 30 минути игра.

Следващите два двубоя от серията са в Маями, след което Бостън ще бъде домакин на мач номер 5.

В другия двубой от НБА, игран тази нощ, Оклахома Сити Тъндър постигна категоричен успех със 124:92 над Ню Орлиънс Пеликанс. Така "гръмотевиците" имат преднина от 2:0 успеха в серията за пръв път от 2013 година.

Първенецът след редовния сезон в Западната конференция отвори двуцифрена преднина още в края на първата четвърт, която завърши 35:22, а до края на мача разликата между двата тима продължи да расте.

Шай Гилджъс-Алекзандър вкара 33 точки за победителите, а още 26 точки реализира новобранецът Чет Холмгрен. Всеки от титулярите на домакините реализира поне 13 точки, което компенсира скромния принос на играчите от пейката, завършили с общо едва 16 точки.

За гостите от Ню Орлиънс, които са без контузения си лидер Зайън Уилямсън, 19 точки отбеляза литовецът Йонас Валанчиюнас.

Следващите два мача от серията са в Ню Орлиънс.

Към 19:31 на 04.05.2024 Новините от днес