site.btaЦСКА-София спечели като гост на Арда с пълен обрат през второто полувреме, "червените" си осигуриха второто място и мач с Левски на старта на плейофите в efbet Лига

Снимка: БТА, архив

Първенство на България по футбол, мач от 30-ия кръг на efbet Лига между отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА-София:

Арда (Кърджали) - ЦСКА-София - 2:3 (2:1)
голмайстори: 0:1 Юрген Матай 12, 1:1 Борислав Цонев 19, 2:1 Станислав Иванов 21, 2:2 Тобиас Хайнц 57, 2:3 Улаус Скаршем 66
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Валентин Железов
жълти картони: Станислав Иванов, Ел Мами Тетах (Арда); Матиас Фаетон, Юрген Матай, Брадли Де Нойер (ЦСКА-София).
състав на Арда: Анатолий Господинов, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Чинонсо Офор, Борислав Цонев (72-Иван Тилев), Ебенезер Окезие (80-Тонислав Йорданов), Деян Лозев, Ел Мами Тетах (88-Борис Тютюков), Илия Юруков (72-Джелал Хюсеинов), Лъчезар Котев и Станислав Иванов (88-Иван Коконов).
състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Юрген Матай, Енес Махмутович, Сайней Санянг (90-Брадли Де Нойер), Тибо Вион, Улаус Скаршем (89-Илиан Атнонов), Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет (90-Мено Кох), Матиас Фаетон (90-Станислав Шопов) и Тобиас Хайнц (80-Данило Асприля).

ЦСКА-София направи пълен обрат през второто полувреме и победи с 3:2 Арда (Кърджали) в мач от 30-ия кръг на българската футболна efbet Лига, с което "червените" завършиха на второ място в редовния сезон с точка пред Черно море (Варна). Така те си осигуриха и двубой с Левски в първия кръг на плейофите.

ЦСКА-София нанесе първия удар в мача в 12-ата минута, когато капитанът на столичани се възползва от отлично центриране на Тибо Вион и засече топката с глава покрай дузпата. Той вкара за 1:0 в полза на гостите, но Арда отвърна много бързо и го направи два пъти за пълен обрат.

В 19-ата минута Деян Лозев центрира от лявото крило и Чинонсо Офор свали топката с глава пред погледа на Матай, изпращайки я в краката на Борислав Цонев. Халфът стреля моментално от близко разстояние и изравни, а Станислав Иванов покачи на 2:1 в 21-та минута. Чинонсо Офор проби в наказателното поле и стреля, а отбитата от Густаво Бусато топка попадна в нападателя на домакините и той се разписа на празна мрежа.

ЦСКА-София създаде следващите две положения и направи пропуски чрез Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, а Бусато отрази опасен удар на Цонев в добавеното време на първата част. Така полувремето дойде при аванс на Арда.

Матиас Фаетон не успя да се разпише три минути след подновяването на играта, но Тобиас Хайнц го направи в 57-та минута. Халфът на столичани стреля и ударът му бе отбит, но неговата добавка в близкия ъгъл бе безупречна и ЦСКА-София стигна рано до изравняване на резултата.

Столичани стигнаха до пълен обрат в 66-ата минута. Сайней Санянг центрира от лявото крило и топката стигна до далечната греда за Улаус Скаршем, който преодоля за трети път Анатолий Господинов и подпечата победата за ЦСКА-София.

Арда остана на девето място с 39 точки и четири по-малко от Ботев (Пловдив) в надпреварата за плейоф за Лигата на конференциите.

Към 21:07 на 03.05.2024 Новините от днес