site.btaМакс Ферстапен с "Ред Бул" спечели спринта на Гран при на Китай във Формула 1

Макс Ферстапен с "Ред Бул" спечели спринта на Гран при на Китай във Формула 1
снимка: АР, Andy Wong

Нидерландският пилот на „Ред Бул“ Макс Ферстапен спечели спринта преди Гран при на Китай във Формула 1.

Тръгналия от полпозишъна Ландо Норис допусна грешка още в началото. В опита си да остане начело пилотът на „Макларън“ излезе извън трасето, а при завръщането си бе вече шести. Ферстапен се възползва от възможността и завърши първи с аванс от 13.043 секунди пред Люис Хамилтън с „Мерцедес“. Трети финишира Серхио Перес с „Ред Бул“, който изостана на 15.258 секунди.

С победата си днес Ферстапен добави още две точки към своя аванс на върха на генералното класиране във Формула 1, а втори с 15 пункта по-малко е Перес. Трети е Шарл  Льоклер, който изостава с 21 точки от световния шампион.

Гран При на Китай, пети кръг за сезон 2024 във Формула 1, продължава в 10:00 часа българско време с втората квалификация.

Към 17:43 на 03.05.2024 Новините от днес