site.btaТабило преодоля Фонсека и се класира на полуфиналите в Букурещ

Табило преодоля Фонсека и се класира на полуфиналите в Букурещ
Снимка: AP Photo/Mark J. Terrill

Алехандро Табило продължи да ниже победи в най-успешния сезон в кариерата си, след като чилиецът се наложи с 4:6, 7:6(5), 6:4 срещу Жоао Фонсека на четвъртфиналите на турнира по тенис в Букурещ с награден фонд 579 хиляди щатски долара.

Табило, поставен под номер 5, поведе с 5:2 в последния сет, но допусна пробив и 17-годишният бразилец намали изоставането. Чилиецът обаче взе следващото си подаване и спечели след два часа и 18 минути.

"Беше трудно. Условията бяха тежки и се играеше бавно. Опитвах да се задържа чисто психически в мача, защото той се представяше много добре. Просто е невероятен. Знаех, че трябва да съм спокоен и да чакам шанса ми, ако ми се отвори такъв", заяви той, цитиран от atptour.com.

С тази победа 26-годишният чилиец се изкачи на 38-о място в световната ранглиста и е на една позиция пред рекордната си до момента. Следващият съперник на Табило ще бъде Мартон Фучович, който отстрани Корентен Муте с 4:6, 6:4, 6:1.

Квалификантът Грегоар Барер се класира във финалната четворка след победа срещу Педро Мартинес с 6:7(2), 6:3, 6:4. Французинът ще срещне победителя от мача между Франциско Черундоло и Мариано Навоне, които ще доиграват утре последния мач в програмата.

Към 18:03 на 02.05.2024 Новините от днес