site.btaБерое надви за втори път Монтана 2003 и се доближи на победа от титлата в женското баскетболно първенство на България

снимка БТА, архив

Отборът на Берое победи Монтана 2003 с 90:83 (21:14, 20:30, 21:24, 28:15) като домакин в Стара Загора във втория двубой от финалния плейоф за титлата в първенството на България по баскетбол за жени. За шампионките това бе втори пореден успех, с който те поведоха с 2-0 в серията и се доближиха на една победа от защита на трофея, който неизменно печелят в последните три сезона. В първия двубой в четвъртък Берое надигра Монтана 2003 с 87:72.

Вицешампионките от Монтана 2003 ще бъдат домакини в третия мач на 21 април от 18:00 часа в зала "Младост". При необходимост от четвърти и пети двубой, те ще се проведат съответно на 22 април в Монтана от 18:00 часа и на 24 април в Стара Загора от 18:30 часа.

Домакините от Берое имаха превъзходство през почти цялото първо полувреме. Те поведоха с 21:14 след първите 10 минути игра и увеличиха аванса си до 9 точки през втората четвърт. В заключителните моменти на първото полувреме Монтана 2003 изравни играта, поведе с тройка на Янина Тодорова за 40:39 при оставащи 1:48 минути и имаше преднина от 44:41 на почивката.

След паузата гостите задържаха инициативата и се откъснаха с 11 точки, което бе и най-големият им аванс в мача, а домакините изпитваха проблеми при стрелбата си от далечна дистанция. Преди финалните 10 минути Монтана 2003 водеше с 68:62. Старозагорки обаче не се предадоха изравниха в средата на периода, Монтана 2003 пак излезе напред след тройка на Микаела Дамянова за 76:73 при оставащи шест минути игра, но съставът на Берое направи серия от 10 безответни точки до 83:76 след точни стрелби на Цветомира Наумова, Николет Гилдей и Николина Зубач. До края домакините не изпуснаха водачеството и ликуваха с втора победа в серията.

Николина Зубач и Николет Гилдей реализираха по 28 точки за Берое. Зубач оформи "дабъл-дабъл", овладявайки 12 борби, а Гилдей добави 5 борби.

За Монтана 2003 Янина Тодорова отбеляза 31 точки, 2 борби и 3 асистенции, докато Тая Робинсън остана на 2 асистенции от "трипъл-дабъл", след като завърши с 20 точки, 12 борби и 8 асистенции.

Към 22:12 на 02.05.2024 Новините от днес