site.btaРадослав Росенов започна с победа на Европейското първенство по бокс в Белград

Радослав Росенов започна с победа на Европейското първенство по бокс в Белград
снимка: БТА, архив

Радослав Росенов откри с категорична победа българското участие на Европейското първенство по бокс в Белград.

На ринга в сръбската столица той постигна убедителен успех над естонеца Николай Цаскин. В категория до 60 килограма националът срази съперника си с 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:25, 30:24) и се класира за четвъртфиналите.

20-годишният българин доминира от първата до последната минута на двубоя. Мачът бе прекъсван на няколко пъти заради аркадата, която Росенов отвори над лявото око на Цаскин. За място на полуфинал и минимум бронзово отличие той ще се изправи срещу Артур Туниев (Беларус). Срещата е на 24 април.

Около 17:20 часа днес на ринга трябва да излезе и Рами Киуан. В категория до 75 килограма националът на България, който има квота за Игрите в Париж след три месеца, ще срещне Мариан Булеу (Румъния).

Към 18:20 на 02.05.2024 Новините от днес