site.btaСтефанос Циципас и Каспер Рууд ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Барселона

снимка: Daniel Cole/AP Photo

Петият поставен Стефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Барселона (Испания) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 782 960 евро.

В двубой от третия кръг Циципас преодоля съпротивата на испанеца Роберто Карбайес Баена със 7:5, 6:3 за час и 46 минути игра. Гръцкият тенисист допусна пробив и изостана с 2:3 в първия сет, но веднага обърна до 4:3 в своя полза и затвори частта с решителен пробив за 7:5. Във втория сет един пробив му бе достатъчен за аванс от 5:2 и крайното 6:3. Негов противник в битката за достигане до полуфиналите ще бъде 23-годишният аржентинец Факундо Диас Акоста. Той елиминира 17-ия в схемата унгарец Фабиан Марожан след обрат с 3:6, 6:3, 6:1. Срещата продължи час и 47 минути.

Норвежецът Каспер Рууд, трети поставен, записа бърза победа над 14-ия в схемата Джордан Томпсън от Австралия с 6:1, 6:4 само за 74 минути игра. Рууд осъществи два пробива и спечели пет поредни гейма в първия сет, за да стигне до 6:1, а във втората част един пробив му бе достатъчен за успешното 6:4. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Матео Арналди (Италия), който се справи с аржентинеца Марко Тругелити с убедителното 6:3, 6:0.

Четвъртият в схемата Алекс де Минор (Австралия) отстъпи пред Артюр Фис от Франция с 5:7, 276 за час и 36 минути игра. За 16-ия поставен Фис предстои да играе срещу Душан Лайович. Сърбинът се наложи в третия кръг над 11-ия поставен Алехандро Давидович Фокина от Испания със 7:6(10), 3:6, 6:1. Срещата продължи два часа и 32 минути.

12-ият поставен Камерън Нори (Великобритания) също се класира за четвъртфиналите след победа над испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:4, 6:3 и го очаква двубой с Томас Мартин Ечевери (Аржентина). 13-ят в схемата Ечевери отстрани американеца Брандън Накашима след обрат с 3:6, 7:6(5), 6:4 в мач, продължил три часа и 11 минути.

Към 20:01 на 01.05.2024 Новините от днес