site.btaСибиу и Павлин Иванов поведоха в серията срещу Волунтари в плейофите на мъжкото баскетболно първенство на Румъния

снимка БТА архив

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи гостуващия Волунтари с 90:89 (16:17, 11:31, 25:13, 26:17, 12:11) след продължение в третата среща от четвъртфиналните плейофи на първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Така тимът води с 2:1 успеха. В серията се играе до три победи в пет мача. Четвъртият двубой е насрочен за 20 април (събота), а Сибиу отново ще бъде домакин.

Националът записа 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за 21:28 минути на паркета.

Редовното време завърши 78:78, а в продължението Джей Траут вкара два наказателни удара шест секунди преди края, за да донесе успеха на Сибуи. Той се отличи с 28 точки и 5 борби.

Александру Олах беше най-полезен за Волунтари с 25 точки и 5 борби.

Към 09:19 на 02.05.2024 Новините от днес