site.btaАлександър Донски се класира за полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Монастир, Генов отпадна в Италия

Донски, снимка: БТА архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Донски и Лукаш Покорни (Словакия), поставени под номер 2 в схемата, победиха на четвъртфиналите Шон Ходкин и Джеймс Бийвyн (Великобритания) с 6:2, 7:5. Следващите им съперници ще бъдат Егор Агафонов (Русия) и Александър Ляоненка (Беларус).

Донски има 16 спечелени титли на двойки в кариерата си от турнири на ITF.

Българинът отпадна във втория кръг на сингъл след поражения от втория поставен Робин Бертран (Франция) с  4:6, 6:7(3). Преди този мач Донски постигна една победа в основната схема и три в квалификациите.

Междувременно, Антъни Генов загуби на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в  Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Българинът и Олексий Крутих (Украйна) отстъпиха пред поставените под номер 2 представителите на домакините  Габриеле Мария Ноче и  Аугусто Вирджили с 3:6, 4:6 за 73 минути.

Към 19:54 на 01.05.2024 Новините от днес