site.btaРилски спортист поведе на Локомотив София в серията за третото място в женското баскетболно първенство на България

снимка: БТА, архив

Носителят на Купата на България Рилски спортист поведе с 1-0 победи срещу Локомотив София в серията за третото място в женското баскетболно първенство на България. Състезателките на Рилски спортист, които са и бронзови медалистки от миналия сезон, се наложиха над Локомотив със 79:55 (21:10, 18:11, 20:12, 20:22) като гости в зала "Триадица" в столицата. В плейофа се играе до две победи.

Вторият мач е насрочен за утре, 19 април от 16:00 часа в "Арена Самоков".

Гостите от Самоков имаха превъзходство от самото начало, повеждайки с 21:10 след първата четвърт. На почивката авансът им бе 39:21, а преди последните 10 минути Рилски спортист вече имаше преднина над 20 точки - 59:33. Най-голямата разлика в двубоя достигна 30 точки при 75:45.

Деница Манолова и Вероника Джикова реализираха по 15 точки и 7 борби за успеха на самоковския тим, а Радина Илиева добави 12 точки.

За домакините от Локомотив София Елеонора Петкова бе най-резултатна с 19 точки, а с 12 точки и 5 борби завърши Магдалена Георгиева.

Битката за титлата също ще стартира по-късно днес. Отборът на Берое посреща Монтана 2003 в Стара Загора от 18:30 часа в първия двубой. В серията ще се играе до три успеха от пет възможни мача.

Към 20:47 на 01.05.2024 Новините от днес