site.btaАл-Хилал без Неймар и Митрович ликува със Суперкупата на Саудитска Арабия

Ал-Хилал без Неймар и Митрович ликува със Суперкупата на Саудитска Арабия
снимка: АР Photo

Отборът на Ал-Хилал без контузените Неймар и Александър Митрович спечели Суперкупата на Саудитска Арабия след като се наложи с 4:1 над тима на Ал-Итихад на Карим Бензема и Н’Голо Канте.

Бившия футболист на Барселона Малком откри резултата още в 5-ата минута, когато бразилецът пое топката малко след центъра на терена, премина трима души на Ал-Итихад, направи двойно подаване със свой съотборник и прати топката в мрежата.

Хамдала изравни в 21-ата минута, но първо Боно спаси удара му от дузпа, а при добавката мароканецът се разписа.

Малко преди почивката обаче Салем Ал Давсари даде нов аванс на Ал-Хилал.

През втората част Малком и Насер Ал Давсари оформиха крайното 4:1. В състава на победителите бяха Калиду Кулибали, Рубен Невеш и Сергей Милинкович-Савич.