site.btaТотнъм записа домакински успех над Нотингам Форест във Висшата лига

Тотнъм записа домакински успех над Нотингам Форест във Висшата лига
снимка: Ian Walton /AP Photo

Тотнъм победи Нотингам Форест с 3:1 като домакин в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига. Лондончани нямат поражение вече трети мач от шампионата и се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 60 точки, колкото има и петият Астън Вила, но от една среща повече. Нотингам Форест е 17-и с 25 точки към момента.

Футболистите на Тотнъм поведоха в 15-ата минута след автогол на бразилеца Мурило от Нотингам. Домакините имаха претенции за дузпа в 23-ата минута на мача, но такава не бе отсъдена.

Крис Ууд бе оставен непокрит от защитата на "шпорите" и изравни за гостите в 27-ата минута след като получи удобен пас от Антъни Еланга.

Нотингам Форест пропусна нова възможност в 35-ата минута, когато Райън Йейтс не успя да преодолее вратаря на Тотнъм, а след това и Ууд не можа да се разпише за втори път.

Пиер-Емил Хьойберг отправи опасен удар в атака за домакините в 47-ата минута, но не последва поданение за лондончани. Пет минути по-късно пак Крис Ууд застраши вратата на Тотнъм, надскачайки защитата на домакините, но вратарят Гулиелмо Викарио реагира навреме.

Нидерландският защитник Мики ван де Вен донесе преднина от 2:1 за Тотнъм в 52-ата след чудесно подаване от капитана Хюн-мин Сон, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Нотингам Форест.

Шест минуи по-късно испанецът Педро Поро покачи преднината на домакините на 3:1. Тотнъм можеше да вкара и четвърти гол във вратата на гостите, но Сон не успя да предолее стража на гостите.