site.btaОБНОВЕНА Двойна победа за "Ред Бул" в Гран при на Япония

Двойна победа за "Ред Бул" в Гран при на Япония
снимка: АП/Hiro Komae

Макс Ферстапен с "Ред Бул" спечели състезанието за Голямата награда на Япония, кръг от световния шампионат във Формула 1.

Нидерландецът триумфира в надпреварата на пистата за "Сузука" за трета поредна година.

Втори на близо 13 секунди остана вторият пилот на "Ред Бул" Серхио Перес, а трети е испанецът Карлос Сайнс с Ферари на над 20 секунди изоставане от победителя.

Това е трета двойна победа за "Ред Бул"за сезона  след успехите в Бахрейн и Саудитска Арабия.

Победата на Ферстапен е третата му от началото на сезона и той води убедително в генералното класиране със 77 точки пред съотборника си Перес, който е втори с 64 точки.

Нидерландецът стартира от първа позиция и без проблеми финишира първи, записвайки 57-а победа в кариерата си във Формула 1.

Състезанието бе спряно още в първата обиколка след катастрофа на третия завой между Даниел Рикардо и Алекс Албон. Надпреварата бе подновена след половин час, а Ферстапен не срещна трудности до края.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с "Мерцедес" завърши девети.

Следващото състезание е Гран при на Китай на 21 април.

Към 00:18 на 24.07.2024 Новините от днес