site.btaТотнъм остана на две точки зад челната четворка в Англия след равенство срещу Уест Хем

Снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Тотнъм пропусна възможност да се изкачи в топ 4 на класирането в английското първенство по футбол, след като "шпорите" стигнаха само до равенство 1:1 срещу Уест Хем в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Отборът на Ангелос Постекоглу е с 57 точи и две по-малко от Астън Вила.

Тотнъм поведе след едва пет минути игра чрез Бренан Джонсън, който бе точен от близко разстояние след центриране на Тимо Вернер. Уест Хем обаче изравни бързо, след като в 19-ата минута Джарод Боуен центрира и топката се отби в гърба на Курт Зума, за да попадне в мрежата на Тотнъм за 1:1.

Уест Хем дори можеше да спечели мача, но удар на Михаил Антонио бе трудно изваден от вратаря Гуилермо Викарио. Така "чуковете" останаха на седмо място в генералното класиране на Висшата лига с точка пред отбора на Нюкасъл, който пък завърши наравно 1:1 срещу Евертън.

Доминик Калвърт-Люин прекрати головата си суша, продължила цели 23 мача, след като се разписа от дузпа за Евертън само две минути преди края на редовното време. Нюкасъл пък направи много пропуски и остана само с попадението на Александър Исак в 15-ата минута.

С тази точка Евертън натрупа актив от 25 и заема 16-о място в класирането с една повече от Нотингам Форест, както и четири над зоната на изпадащите. Първи под чертата е отборът на Лутън Таун, който по-късно днес гостува на кандидат-шампиона Арсенал.

Нотингам Форест надви с 3:1 Фулъм, след като Калъм Хъдсън-Одой, Крис Ууд и Морган Гибс-Уайт вкараха голове през първото полувреме. За Фулъм, 13-и в класирането на Висшата лига, точен бе Тоусин Адарабио в началото на второто полувреме.