site.btaЮвентус взе аванс срещу Лацио на полуфиналите за Купата на Италия

Ювентус взе аванс срещу Лацио на полуфиналите за Купата на Италия
Снимка: АП

Ювентус спечели с 2:0 срещу Лацио в първия полуфинал за Купата на Италия по футбол.

Само преди четири дни торинци загубиха от този съперник за първенството, но с успеха за Купата взеха реванш и направиха голяма крачка към финала в турнира.

Юве започна мобилизирано и атакува повече, но през първата част отправи само един удар в очертанията на вратата чрез Рабио.

Лацио имаше отлична възможност да поведе, но Луис Алберто уцели греда след удар с глава.

След почивката Ювентус вдигна темпото и в 50-а минута тимът поведе с гол на Федерико Киеза след дълъг пас на Камбиазо.

14 минути по-късно Юве реши всичко с втори гол. Душан Влахович бе точен с удар в ъгъла за 2:0.

Лацио не отправи точен удар в мача и не затрудни стража на домакините в този мач Перин. Реваншът е след 3 седмици в Рим.

В другия полуфинал тази вечер играят Фиорентина и Аталанта.

Към 08:25 на 06.07.2024 Новините от днес