site.btaАстън Вила спечели срещу Уулвърхемптън и възстанови преднината си на четвъртото място във Висшата лига

Снимка: Bradley Collyer/PA via AP

Астън Вила спечели с 2:0 срещу Уулвърхемптън като домакин в мач от 30-ия кръг на английското първенство по футбол, с което бирмингамци възстановиха преднината си срещу Тотнъм на четвъртото място.

Вила е с 59 точки в надпреварата за последната квота за Шампионската лига, а "шпорите" са с три по-малко.

Муса Диаби даде преднина на Вила в 36-ата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле и я изпрати с едно докосване в мрежата на гостите. Езри Конса оформи крайния резултат в средата на второто полувреме с прехвърлящ удар срещу Жозе Са, като при този гол Диаби записа асистенция.

Уулвс са десети в класирането с 41 точки.