site.btaШампионът Балкан се наложи над ЦСКА в Националната баскетболна лига за мъже

Шампионът Балкан се наложи над ЦСКА в Националната баскетболна лига за мъже
снимка: Национална баскетболна лига

Шампионът Балкан се наложи над ЦСКА с 86:59 (23:23, 23:13, 26:15, 14:8) като домакин в Ботевград в отложена среща от 23-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Двубоят бе първи за ботевградчани с новия старши треньор Васил Христов начело.

Балкан записа 16-а победа от 26 изиграни мача, докато ЦСКА увеличи негативната си серия на четири поражения и допусна общо 13 загуба също от 26 двубоя.

Гостите от София изиграха по-добри начални минути, в които поведоха с 10 точки, но ботевградчани изравниха за 23:23 в края на първата четвърт. Те постепенно поеха инициативата и на почивката имаха аванс от 10 точки при 46:36.

Баскетболистите на Балкан контролираха двубоя след паузата, увеличавайки още преднината си в третия период до 72:51 преди финалните 10 минути. В тях мачът се доиграваше и най-голямата разлика достигна 29 точки. Гостите пропускаха повече при стрелбата и отбелязаха само три тройки от 22 опита.

Николай Грозев бе най-резултатен за домакините с 18 точки и 5 борби. Димитър Димитров допринесе със 17 точки и 8 борби, а Майки Диксън добави 13 точки.

Георги Боянов се отличи за „червените“ със 17 точки и 6 борби, а Дамян Минков завърши с 9 точки и 6 борби. За ЦСКА двубоя пропусна Васил Бачев.

В следващите си мачове от НБЛ на 31 март тимът на Балкан приема Рилски спортист в Ботевград, а за ЦСКА предстои гостуване на Черно море Тича във Варна.

Отложен мач от 23-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан – ЦСКА – 86:59 (23:23, 23:13, 26:15, 14:8)

10. Академик Пловдив     26    9   17   2074:2206   35
11. Миньор 2015          26    8   18   1943:2149   34
12. Берое	         26    8   18   2094:2334   34

Към 13:35 на 27.04.2024 Новините от днес