site.btaОБНОВЕНА Американките Коко Гоф и Джесика Пегула се класираха за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями

снимка: Lynne Sladky /AP Photo

Третата поставена Коко Гоф (САЩ) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис за жени на твърди кортове в Маями (САЩ) от сериите УТА 1000 с награден фонд 8 770 480 милиона долара за втори път в кариерата си.

Гоф надигра в третия кръг французойката Осеан Доден с 6:4, 6:0 само за 65 минути.

Доден поведе с 4:2 в първия сет, но Коко Гоф отговори с общо 10 поредни гейма. Тя обърна до 6:4 в първата част и след това спечели втория сет с 6:0, благодарение и на 9 двойни грешки на френската тенисистка в ключови моменти.

Следващата съперничка на американката ще бъде победителката от мача между Наоми Осака (Япония) и отстранилата Виктория Томова – Каролин Гарсия (Франция).

Коко Гоф има само една загуба в последните си 23 мача в САЩ. Поражението бе срещу гъркинята Мария Сакари на турнира в Индиън Уелс по-рано този месец.

"Би било наистина страхотно да спечеля у дома", каза Гоф, която е родена в Делрей Бийч, Флорида.

За четвъртия кръг се класира и 20-ата в схемата американка Ема Наваро, която елиминира 12-ата поставена Ясмине Паолини от Италия с 6:2, 3:6, 6:0 и очаква Джесика Пегула.

Петата в схемата американка се справи със съпротивата на 31-ата поставена Лейла Фернандес (Канада) със 7:5, 6:4. Срещата продължи час и 42 минути.

Фернандес поведе с 5:3 в първата част, но Пегула спечели четири поредни гейма за успешното 7:5. В началото на втората част двете си размениха общо три пробива и американската тенисистка взе аванс от 3:1, но представителката на Канада изравни за 3:3. Последваха нови два гейма за Джесика Пегула, която този път не изпусна преднината си и затвори мача при 6:4.

Румънката Сорана Кърстя, 19-а в схемата и полуфиналистка от 2023 година, отстрани десетата поставена Даря Касаткина (Русия) със 7:5, 6:2. В спор за класиране на четвъртфиналите Кърстя ще се изправи срещу Даниел Колинс (САЩ) или Елина Аванесян (Русия).

В изцяло руски сблъсък 14-ата поставена Екатерина Александрова също преодоля третия кръг след успех над 21-ата в схемата Анастасия Павлюченкова с 6:4, 3:6, 6:3 за два часа и шест минути игра.

Към 23:35 на 09.05.2024 Новините от днес