site.btaБългария загуби от Китай и се прости с надеждите си за промоция на световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години допусна първа загуба на световното първенство в Пучерда / снимка: БФХЛ

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години допусна първа загуба на световното първенство в Дивизия II, група "В" в испанския град Пучерда.

В четвъртия си двубой българите отстъпиха пред състава на Китай с 2:7 (1:4, 1:2, 0:1) и по този начин се простиха с шансовете си за първото място, което осигурява промоция за участие в група "А" на Дивизия II през следващата година.

Головете за тима, воден от Дерек Айслер, вкараха Алекс Иванов още в петата минута и Даян МакМълин в 16-ата на втората третина. Попадението на Иванов даде преднина на българския отбор, но още до края на първата третина Китай отговори с четири шайби в мрежата на Георги Миланов.

В класирането в групата Китай е лидер с максималните 12 точки, пред България с 8 и Испания със 7. Домакините обаче са и с мач по-малко, като ако победят по-късно днес Израел, в събота ще спорят за първата позиция с китайците.

За България предстои мач с Австралия, с който тимът ни завършва участието си на турнира в Пучерда. До момента "кенгурата" имат победа и две загуби, а по-късно днес срещат тима на Тайван.

Към 19:32 на 23.07.2024 Новините от днес