site.btaНационалите на България не оставиха шансове на Тайван и записаха трета победа на световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години

Националите на България по хокей на лед за юноши до 18 години продължават победния си път на световното първенство в Пучерда / снимка: БФХЛ

Националният отбор на България по хокей на лед за юноши до 18 години постигна трета поредна победа на световното първенство в Дивизия II, група "В" в испанския град Пучерда.

След като в първите си две срещи спечелиха срещу Израел и домакините от Испания, в третия си мач в турнира възпитаниците на старши треньора Дерек Айслер надиграха Тайван с 8:2 (3:1, 3:0, 2:1) и поне за няколко часа оглавиха класирането с осем точки от възможни девет.

Хеттрик за победата реализира Даян МакМълин, който бе точен по веднъж във всяка третина, по два гола добавиха Кристиан Пандилов и Александър Кожухаров, а точен веднъж бе и Любомир Аспарухов.

Резултатът в двубоя бе открит в деветата минута от Ю-Чуан Чън, който се разписа със самостоятелен пробив през средата на българската защита.

Отговорът на българския отбор обаче бе мигновен и в рамките на следващите само 30 секунди на леда се оформи пълен обрат. Първо Пандилов изравни веднага след пускането на булата в средата, а няколко секунди след това и МакМълин точен за 2:1. До края на първата третина Аспарухов покачи на 3:1 при числено превъзходство.

Във вторите 20 минути на мача България имаше най-сериозен превес, който се изрази в три безответни гола - двата на Кожухаров, разделени от втория на МакМълин.

Малко повече от минута след старта на последната третина Пандилов покачи на 7:1, а в осмата минута на периода МакМълин оформи хеттрика си.

Крайното 2:8 бе фиксирано от Юн-Шън Чан пет минути преди края.

Следващият мач на националите е в четвъртък от 14:00 часа българско време срещу състава на Китай, който започна с две победи. От 17:30 часа днес китайците играят с Австралия в третата си среща.

Към 19:34 на 23.07.2024 Новините от днес