site.btaЧетири гола след почивката донесоха категоричен успех на РБ Лайпциг в Кьолн

Четири гола след почивката донесоха категоричен успех на РБ Лайпциг в Кьолн
Шави Симонс се разписа за победата на РБ Лайпциг в Кьолн / снимка: АП/Federico Gambarini

РБ Лайпциг постигна третата си поредна победа в Бундеслигата, като тя дойде с категоричното 5:1 при гостуването на Кьолн в първия двубой от 26-ия кръг в германския шампионат.

До почивката домакините от Кьолн, които се борят да запазят мястото си в елита, успяваха да поддържат темпото на един от претендентите за челните места, но след паузата гостите бяха пълни господари на терена.

Шави Симонс даде преднина на Лайпциг в 15-ата минута, но три след това Саркис Адамян изравни за Кьолн. Равенството се запази до почивката, но в рамките на само седем минути между 63-тата и 70-ата гостите нанесоха решителен удар, реализирайки на три пъти. Две попадения отбеляза Лоис Опенда, а веднъж се разписа и Амаду Айдара. Крайното 5:1 бе оформено от Юсуф Поулсен в 82-рата минута.

С успеха РБ Лайпциг излезе на четвърто място в класирането с 49 точки, с две повече от Борусия Дортмунд.

Кьолн е на 16-о място с 18 точки и при моментното класиране трябва да играе плейоф за запазване на мястото си в германския елит.