site.btaСерията без победа на Алмерия в испанското първенство продължава вече 28 мача и след домакинството на Севиля

снимка: AP Photo/Jose Breton

Серията на Алмерия без победа в първенството на Испания продължава, след като намиращият се на последното 20-о място в класирането отбор завърши 2:2 на свой терен със Севиля. Така вече 28 мача Алмерия не познава вкуса на победата и с 10 точки шансовете за оцеляване не са особено големи. Севиля е на 14-о място с 28 точки, с 6 повече от първия в опасната зона.

Няма отбор в първите 15 първенства в ранглистата на УЕФА, който все още да не е печелил мач през сезона. А серията им от 28 срещи без успех е рекорд в испанския футбол.

Вероятно много хора са си помислили, че серията ще приключи сега, след като Адриан Ембарба засече подаване на Джонатан Виера седем минути преди края на първата част.

Но 13 хиляди души на стадион Power Horse бяха буквално съкрушени, когато в рамките на 5 минути след 80-ата гостите обърнаха хода на срещата. Доди Лукебакио и Лукас Окампос направиха 1:2, и двамата точни след чудесна работа и пасове на Исак Ромеро.

Вече наистина нямащи какво да губят, домакините се хвърлиха всички в атака в последните 5 редовни и още толкова добавени минути. И щастието се усмихна на Марко Милованович, който изравни за 2:2.

"Горчив завършек на мача за нас", заяви авторът на първото попадение за домакините Ембарба. "Направихме всичко, за да спечелим мача, особено преди почивката. Движихме се добре, търсихме топката, имахме и шансове да решим мача рано. Гостите направиха две контраатаки и ни наказаха. Просто не е честно".